Gözde ALP

Gözde ALP

Kahvaltı çocukların okul başarısı ve genel sağlık durumlarının korunması ve iyileştirilmesi için çok önemli bir öğündür.
30 Eylül 2016 Cuma 22:52:27
1856 kez okundu.

Kahvaltı çocukların okul başarısı ve genel sağlık durumlarının korunması ve iyileştirilmesi için çok önemli bir öğündür. Kahvaltı yapan çocuklar ve yetişkinler daha sağlıklı ve daha başarılı olmaktadır.

Vücudunuza yakıt sağlamak ve güne enerji dolu başlamak için güzel bir kahvaltı planlayın.

Önceden planlayın

Çoğu kişi kahvaltı yapmak için zamanının olmadığından şikayet etmektedir. Acelesi olanlar için 3 pratik kahvaltı alternatifi:

  • Bir gece önceden hazırlayın: Tahıl gevrekleri için masanın üzerine kase ve kaşıklarınızı hazırlayabilirsiniz; krep yapmak için tavayı ve krep hamurunu veya smoothie hazırlamak için blendrınızı hazırlayın, meyve ve biraz peynir dilimleyin.
  • Pratik kahvaltı: Zamanınız varsa harika bir kahvaltı hazırlamak muhteşemdir. Ancak vaktinizin olmadığı günler sevdiğiniz meyveyle meyveli yoğurt hazırlayabilirsiniz, sandviç yapabilirsiniz VEYA bir dilim vejeteryan pizza tüketebilirsiniz.
  • Kahvaltı paketi: Eğer evde kahvaltı yapmaya vaktiniz yoksa besinlerinizi yanınızda götürün.

Kahvaltınız protein ve karbonhidrat içersin.

Karbonhidratlar: Karbonhidrat içeriği yüksek olan gıdalar beynin ve vücudun günlük enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Tahıllar, ekmek, simit, tortilla kahvalatıda yenilebilecek karbonhidratlara iyi birer alternatif olabilir. Eğer tahıllı ürünleri tercih ederseniz daha kaliteli karbonhidrat almış olursunuz.

Protein: Kahvaltıda tüketilen protein kaynakları bizi öğle öğününe kadar tok tutar. O nedenle kahvaltıda protein kaynağı olan  yumurta, peynir, süt ve yoğurda yer verin.

 


GemlikLife