Feyzi SARIKAYA

Feyzi SARIKAYA

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Gemlik'te de...
25 Ağustos 2016 Perşembe 20:51:46
941 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Gemlik'te de FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamından bir çok isim gözaltına alındı ve alınmaya devam ediyor. Bu gözaltıların çoğu emniyet güçlerindeki istihbarat kaynaklarından, çoğu da yapılan ihbarlardan. Bir zamanlar her gördüğü sakallıyı Işid militanı diye ihbar edenler, şimdilerde ise sevmediği beğenmediği isimleri FETÖ mensubu diye ihbar etmeye başladı.

Her gün onlarca ihbar bize de geliyor, "Bakın bu adam piyasada gözükmüyor, kesin gözaltına alındı haberini yapabilirsiniz, bu adam gözaltına alınmış haberiniz olsun." gibi bir çok ihbar bize de geliyor. Ama her duyduğunuza inanmayın bunların büyük bir çoğunluğu inanın ki dedikodu. Geçenlerde biliyorsunuz ki bir gazete "Tehlikeli İsimler" diye bir liste yayınladı. Gemlik kısmını tamamen bildiğim için rahat yazabiliyorum. Listedeki isimlerin %90'ı alakasız isimler. Görünce güldüğümüz hatta yok artık ne alakası var dediğimiz isimlerdi. Çünkü bu listede ismi geçen isimler GEMSİAD Derneği'nde vakti zamanında üye olmuş, daha sonra yolları ayrılmış, istifa etmiş isimlerdi. Bu liste sonrasında haliyle Gemlik'teki dedikoduların da ardı arkası kesilmedi. Evet o listede şuanda gözaltında olanda, tutuklanıp cezaevine gönderilenlerde var ama dediğim gibi bu %10'luk bir kesim.

Gemlik küçük bir yer diyeceğim bana herkes kızacak ama, olsun doğru söyleyeni dokuz köyden kovmuyorlar mı zaten. Küçük yer burası dedikodular hızla yayılabiliyor. Benim sizlerden ricam her söylenene inanmayın. Zaten medya bu konuda büyük bir titizlikle çalışıyor. Sizlere kimler gözaltına alınmış, kimler tutuklanmış hepsini doğru bir şekilde aktaracaktır. Yeri gelmişken bu konuda yoğun bir mesai harcayan meslektaşlarıma da kolaylıklar diliyorum. Umarız ki en kısa sürede bu operasyonlar hızlanır, ülkemize darbe girişiminde bulunanlar, demokrasimize gölge düşürmek isteyenler en hızlı şekilde cezalandırılır.

 


GemlikLife