27 Haziran 2015 Cumartesi 20:16:38
1864 kez okundu.

Pinterest Nedir?

Son zamanlarda ülkemizde kullanımı yaygınlaşan Pinterest, 2012 yılında kurulan bir sosyal medya ağıdır. İsmi, iğnelemek anlamına gelen 'pin' kelimesiyle, ilgi anlamına gelen 'interest' kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Pinterest ilgi alanlarına göre panolar oluşturmaya dayanan bir sitedir.Pano, Pinterest'de görsellerinizin bulunduğu bölümün ismidir. Pinterest sayesinde saklamak istediğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza kaydetmeden saklayabilirsiniz. Oluşturacağınız klasörler sayesinde ulaşmak istediğiniz fotoğrafa kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest'e üye olmak oldukça kolaydır. Pinterest'in web adresinden sadece  15 saniyede üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Facebook  bilgilerinizi kullanarak hesabınızı daha kolay oluşturabilirsiniz. 

Pinterest'e bilgisayardan, akıllı telefondan veya  tabletten bağlanabilirsiniz. Aynı zamanda Pinterest Türkçe dil desteğine de sahip olduğundan kullanımı da gayet basittir.

Üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra site içinde arama yapabilmek için konu başlığı seçebilirsiniz ya da aradığınız özel bir şey varsa arama butonu sayesinde aradığınız şeyi kolayca bulabilirsiniz. Çıkan sonuçlardan incelemek istediğiniz görsele tıklayarak o fotoğrafı tek sayfada açabilirsiniz. Resmin altındaki 'pin' tuşuna basarak da o görselin bulunduğu panoya gidebilirsiniz.

'Yeni pano oluştur' bölümüne tıklayarak panonuza bir isim vererek içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Panonuza genel bir isim vererek diğer kullanıcıların sizin panonuza ulaşma şansını arttırabilirsiniz. 
 Bir resmi beğenip saklamak istediğinizde 'pin it' butonuna tıklayarak o resmi panonuza ekleyebilirsiniz.  Ayrıca pinleriniz için kısa da olsa bir açıklama girmeyi de unutmamalısınız. 
 


GemlikLife