Haber: Feyzi SARIKAYA Gemlik Motor ve Doğa Sporları Kulübü Belediye Desteği İle Yarıştı
A+ A-
18 Kasım 2014 Salı 00:02:08
Türkiye Motosiklet Federasyonunun, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesi ile Sancaktepe Spor Kulübünün destekleriyle organize ettiği, Türkiye Motokros Şampiyonası 7. ayak Türk Kızılayı Yarışları nefes kesti...

Yarışlara Gemlik’i temsilen katılan Motor ve Doğa Sporları Derneği, 6 sporcu ile mücadele etti. Yarışma öncesi Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Dernek Başkanı Atalay Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, başkan Refik Yılmaz’ın başarı dileklerinin yanı sıra malzeme jestiyle de büyük moral buldular.

Gemlik Belediyesi’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir ay içinde hazırladığı 1670 metre uzunluğunda 18 rampalı parkurun, yarışmacılar ve gözlemciler tarafından büyük beğeni topladığını dile getiren Atalay Coşkun, motosiklet sporuna verdiği destek ve bu kalıcı büyük yatırım adına Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti. Enduro 2013 Türkiye şampiyonası finallerinin ardından, motokros şampiyonası için hazırlanan parkurun da Avrupa’nın en iyi üç parkurundan biri olduğunu açıklayan Atalay Coşkun, Gemlik Belediyesinin büyük atılımı sayesinde 2015 Avrupa Şampiyonası finalleri için de Gemlik’in en gözde merkez haline geldiğini vurguladı.

Gemlik’te sporun her branşına ayrım yapmadan, destek, hizmet ve yatırımları devam ettireceğini anlatan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, uluslar arası bir çok organizasyona ev sahipliği yapmanın ve sporun her branşını ilçede sevdirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu arada Gemlik Belediyesi’nin verdiği malzeme desteği ile yarışan Motor ve Doğa Sporları Derneği yarışçılarından Murathan Çetin 65 CC-B kategorisinde birinci olurken, Taha Canbazoğlu’da aynı kategoride ikinci olarak ilçenin gururu oldular.
 


GemlikLife