Haber: Feyzi SARIKAYA Amatör Spor Kulüplerinde Malzeme Sevinci
A+ A-
13 Kasım 2014 Perşembe 00:47:47
Gemlik Belediyesi'nin 2014 yılı Sportif Faaliyetler Kapsamında ilçede bulunan 13 amatör kulübe toplam 4 bin adet malzeme verildi...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

 İkinci etap malzeme dağıtım töreni Bursa Büyükşehir Belediyesi Suni Çim Saha Tesislerinde düzenlendi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz ve Ak Parti İlçe Başkan Adayı Zafer Işık'ın yanı sıra Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı malzeme teslim töreninde, kulüp başkanları, yöneticiler ve sporcular da hazır bulundu. Gemlik Spor, Koray Spor, Zeytin Spor, Gemlik Körfez Yıldızları Spor Kulübü, Umur Spor, Kurşunlu Spor ve Kumla Gençlik Spor yönetici ve sporcularına malzemeleri teslim edildi.
   
   Amatör Spor Kulüpleri Malzeme Teslim Töreninde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, yıl içinde ilçedeki amatör spor kulüplerine 112 bin lira tutarında malzeme yardımı yaptıklarını vurguladı. Bu kulüplere 4 bin adet malzeme dağıttıklarını açıklayan Refik Yılmaz, sadece malzeme desteğiyle değil, tesisleşmeyle de spora büyük destek sunduklarını hatırlattı. Amatör spor kulüpleri yönetici ve sporcularına da teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Adliye ve Hisar Mahallesi Futbol Sahalarının tamamlandığını, Katırlı ve Şahin Yurdu Mahalleleri Futbol Tesislerinin de bitmek üzere olduğunu anlatarak, Muratoba Mahallesinde de 9 dönümlük araziye futbol sahası yapmak için girişimlere başladıklarını müjdeledi.
   
   Kulüpleri ve gençleri sporla buluşturmak için sadece futbola değil, sporun her branşına sahip çıkıp, destek olduklarını belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Umurbey Mahallesi Modern Futbol Tesisleri temelinin de 14 Kasım 2014 Cuma günü saat 13.00'de atılacağını söyledi. Her Mahalleye bir spor tesisi sloganı ile yola çıktıklarını ifade eden Refik Yılmaz, hassas oldukları tek konunun, spor kulüplerine siyasetin bulaşmaması olduğunu bildirdi. "Siyaset yapacak her görüşten parti mevcut. Siyaset yapmak isteyen, bu siyasi partilere kaydolabilir. Ancak spor kulüplerinin amacı daha çok genci sporla buluşturmak olmalıdır. Tesisleşme hamlemiz sürüyor ve bu devam edecektir. Ayrım yapmadan her spor kulübüne malzeme yardımı yapıyoruz. Gemlik'ten niye dünya yıldızları çıkmasın? Bugün tesis olunca birçok branşta Türkiye şampiyonu, uluslar arası düzeyde başarılı sporcularımızın çıktığını gördük. Bu devam etmeli. Her mahalleye, her semte ve her kulübe bir tesis kazandırmak için yatırımlarımız sürecek" dedi.
   
   Gemlik'te son dönemde birçok spor kulübünün kurulmasının sevindirici olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, daha çok gencin sporla buluşması, spor yapmasının kıskançlık yerine, rekabet ve başarı getireceğine inandığını sözlerine ekledi. Malzeme dağıtım töreninde her kulüp yönetici ve sporcularıyla tek tek fotoğraf çektiren Belediye Başkanı Refik Yılmaz, genç sporcularla da sohbet edip, başarılarının devamını diledi. Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz'da, Gemlik'in sporcu potansiyeline yönelik Gemlik Belediyesinin hizmet, destek ve yatırımlarının, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Merkezi Hükümetin destek ve yatırımlarıyla taçlanacağını müjdeledi. Ak Parti İlçe Başkan Adayı Zafer Işık'ta, tesisleşme ve yatırımların takipçisi olacaklarını anlatarak, Gemlik'in turizm ve sportif alanda cazibe merkezi olması adına yapılan hamlelerin, kesintiye uğramayacağı sözünü verdi. 


GemlikLife