Haber: Feyzi SARIKAYA Yaya-Bisiklet Yolu Tamam Araç Yolu Asfaltlanıyor
A+ A-
11 Kasım 2014 Salı 19:31:49
Gemlik Belediyesi’nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ile birlikte gerçekleştirdiği, Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkii ile Kayıkhane Bölgesi arasındaki yol çalışmaları son aşamaya geldi...

 

Daha önce yaya ve bisiklet yolu düzenleme çalışmalarını tamamlayan ekipler, araç yolunda da asfaltlama çalışmalarını son sürat devam ettiriyorlar. Çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri Şube Müdürü Nazım Yalçın ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ulaşım alternatiflerinin arttığını belirtti. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Cumhuriyet Mahallesi deniz kıyısında ikamet eden vatandaşlara güvenli ve çevre düzenlemesi de tamamlanmış güzel bir yol daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BUSKİ yetkililerine de teşekkür eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Muammer Ağım Devlet Hastanesi Bölgesi, Çamlık Bölgesi, Fabrika Evlerini ana cadde ile Kayıkhaneye bağlayan bölge ve Atamer yolunun genişletilmesinin ardından bölgeye beşinci bir alternatif yol kazandırdıklarını açıkladı. Refik Yılmaz, “Hem yayaların yürüyüş ve spor yapabileceği, hem bisiklet sporunun uygulanabileceği çok amaçlı ve güvenli bir yol açıldı. Araç yolunun asfaltlama çalışmalarını da birkaç güne tamamlayacağız. Bu yol sayesinde Kumla yokuşu denilen bölgemizde de trafik akışı rahatlamış olacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, araç yolu asfaltlama çalışmalarının ardından peyzaj ve düzenleme çalışmalarının da süreceğini anlatarak, ilçenin güzel bir sahil yoluna kavuşacağını sözlerine ekledi. Refik Yılmaz, sahil asfaltlama çalışmaları sonrasında asfaltlama işlemlerinin çevre yolu ve arka sokaklar ile caddelerinde de devam edeceğini müjdeledi.

 


 


GemlikLife