Milletvekili Zafer Işık Gemlik’e yeni müjdeler verdi
A+ A-
17 Ocak 2020 Cuma 09:49:00
AK PARTİ Bursa Milletvekili Zafer ışık yaklaşık altı aydır üzerinde durduğu ve ciddi mesai harcadığı Gemliği sınav üssü yapma konusunda müjdeyi verdi.

AK PARTİ Bursa Milletvekili Zafer ışık yaklaşık altı aydır üzerinde durduğu ve ciddi mesai harcadığı Gemliği sınav üssü yapma konusunda müjdeyi verdi.

Işık: "E-sınav merkezini Gemlik'e kazandırma konusunda çalışmalarımız sürüyordu ve bu çalışmaların neticesi olarak bakanlığımız ve ölçme değerlendirme genel müdürlüğümüz gerekli talimatları verdi. Bu sınav merkezi için önümüzdeki günlerde altyapı çalışmalarına başlıyoruz." dedi.

GEMLİK’E TÜRKÇE 4B BECERİ SINAV MERKEZİ

Işık açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Ayrıca daha önce dokuz ilde pilot uygulama olarak faaliyet gösteren Türkçe 4B beceri sınavı merkezi konusunda ölçme değerlendirme genel müdürümüzle yaptığımız görüşmeler sonucu olarak Gemlik’te pilot uygulama olarak Türkçe 4B beceri sınavı merkezinin kurulacağı sözünü aldık."

USTALIK, KALFALIK VE ÇIRAKLIK SINAVLARI DA ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK

Işık: "Gemlik’e kazandıracağımız e-sınav merkezi ile birlikte daha önce yazılı olarak yapılan ustalık kalfalık çıraklık gibi mesleki yeterlilik sınavlarınında bu sınav merkezi ile birlikte elektronik ortamda yapılması sağlanmış olacak. Bir sanayi kenti olan Gemlik bundan sonraki süreçte sınav merkezi olarak da anılacak Gemlik’e kazandıracağımız bu elektronik sınav merkezlerinden,Orhangazi,İznik, Mudanya başta olmak üzere bir çok ilçemizde yararlanabilecek. Bu sınav merkezlerinde ek olarak ehliyet sınavları da yapılabilecek." şeklinde konuştu.

 


GemlikLife