Haber: Feyzi SARIKAYA Belediye Başkanı Refik Yılmaz'dan MHP'ye Sert Yanıt
A+ A-
15 Eylül 2014 Pazartesi 23:13:30
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'dan MHP İlçe Başkanı Osman Durdu'nun açıklamalarına sert yanıt geldi.

Belediye Başkanı Refik Yılmaz'dan MHP'ye sert yanıt: "BİZİ BURAYA HOLDİNGLER DEĞİL HALK GETİRDİ" 


    MHP İlçe Yönetimine atfen, "Bizi buraya holdingler, işadamları değil, halk getirdi" diye konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Hiç kimseden maddi destek almadık. Kimseye diyet borcumuz yok. Biz sadece millete hizmet etme borcunu ödüyoruz" dedi.
   
   MHP İlçe Başkanı Osman Durdu'nun 40'a yakın yapı kullanma belgelerinin Belediye Başkanvekili tarafından imzalanmasını eleştirip, Refik Yılmaz hakkında, "30 Mart Seçimlerinin diyetini ödüyor" demesine sert tepki gösteren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapılır. Belediye Başkanvekili olarak görev yapan arkadaşımız Sayın Ömer Uslu, müteahhitlikten gelmektedir. Bu nedenle bir kısım vatandaşlarımızın yapmış olduğu inşaatlarla ilgili inisiyatif kullanmak üzere genel kabul yaparak, yapı kullanma belgesi tanzim etmiştir. Yapı kullanma alan şahıslar arasında MHP'li iki belediye meclis üyesinin de inşaatları vardır. Hiçbir siyasi görüş ayrımı kılmaksızın meclis üyesi arkadaşımız kamuyu zarara uğratmadan sorun çözmüştür. Sorunların çözülmesinden MHP İlçe Başkanı niçin rahatsız olmaktadır?" diye konuştu. 
   
   MHP'nin genel siyasi tutumunun artık kendilerini hiç şaşırtmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Osman Durdu ve ekibinin daha önce de uzun yıllar Gemlik'in hasretini çektiği çarşı camiinin yapımından rahatsız olduğuna dikkat çekti. MHP'lilerin cami yapacak başka alan olmadığını bildikleri halde belediye binasının yıkımına karşı çıkıp, yargıya taşıdıklarını hatırlatan Refik Yılmaz, yapımı devam eden Ak Şemsettin Camii planına da CHP'liler çekimser oy verirken MHP'lilerin ret oyu verdiğini anımsattı.
   
   MHP'nin yapılan hizmetlere yönelik her türlü engellemeyi siyaset sandığını açıklayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Yine Dereboyu Mevkiinde Hamidiye Mahallesinin ihtiyacını karşılayacak cami planı için seçimden önce Büyükşehir Belediye Meclisinde evet oyu kullanan MHP grubu, seçimden sonra aynı camiye ret oyu vermiştir. Onun için halkın sorunlarının çözümüne yönelik işlemlerde, anlaşılan o ki; MHP kamuoyunu şaşırtmaya devam edecektir" dedi.
   
   "Bizi buraya halk getirdi. Hiçbir Holding ve işadamından ve hiç kimseden maddi destek almadık. Diyet borcumuz yok" şeklinde konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, millete hizmet borcunu ödediklerini ve hizmete ve yatırımlara devam edeceklerini söyledi. 


GemlikLife