Haber: Feyzi SARIKAYA Karsak Deresi Adım Adım Temizleniyor
A+ A-
11 Eylül 2014 Perşembe 16:09:49
Gemlik'e bağlı Umurbey Mahallesi'nin alt yapısı baştan sona yenileniyor.

Kuruluşundan bu yana zeytinliklere ve Karsak Deresine verilen Kanalizasyon suları Gemlik Belediyesi'nin başlattığı alt yapı hamlesi ile köklü çözüme kavuşuyor. Gemlik Belediyesi tarafından başlatılan çalışma sonrasında Umurbey Mahallesinin tüm kanalizasyonu ana şebekeye bağlanacak. Pis koku ve kötü görünümün yanı sıra sağlığı tehdit eden tüm unsurların önüne geçeceklerini vurgulayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hem Umurbey Mahallesinin hem de Karsak Deresi ile Gemlik körfezinin temizliği için dev adım attıklarını söyledi.
   
   Belediye Meclis üyeleri İbrahim Baki, Hulusi Gandar, Bayram Polat ve Ömer Uslu ile birlikte alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bir süre önce Umurbey Villalar Bölgesindeki fosseptiği de ana şebekeye bağladıklarını hatırlatarak, ilçede alt yapı sorunu çözülmemiş bir tek sokak ve mahallenin kalmayacağını açıkladı. Orhangazi İlçesi Arıtma Tesisinin Mayıs 2015'te bitirileceğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, alt yapı hamlesinin tamamlama çalışmalarına paralel olarak Karsak Deresinin de adım adım temizleneceğini kaydetti. Çökeltme havuzu, dere üzerindeki ıslah çalışmaları ve temizleme çalışmalarının tamamlandığına dikkat çeken Refik Yılmaz, tüm çalışmalar bittiğinde Gemlik körfezinin de özlenen temizliğe kavuşacağını müjdeledi.
   
   Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Umurbey Mahallesi alt yapı çalışmalarının ardından Küçük Kumla Mahallesinde de dev alt yapı çalışmasına start vereceklerini bildirerek, Kumla Mahallesindeki çalışmaların Doğalgaz Hattı çekim çalışmaları ile beraber BUSKİ ile işbirliği çerçevesinde yapılacağını söyledi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bir yıl içinde ilçenin tüm mahalle ve sokaklarında alt yapı sorunu kalmayacağını sözlerine ekledi. 


GemlikLife