Haber: Feyzi SARIKAYA Gemlik'te Çocuklara Özel Gece Coşkusu
A+ A-
11 Eylül 2014 Perşembe 16:02:57
Gemlik'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıldönümü kapsamında Gemlik Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik, çocuklara unutmayacakları coşku dolu bir gece yaşattı.

 İskele Meydanı Festival alanında organize edilen etkinlikte, "Çizgi Film tadında Tiyatro" sloganıyla Çizgi Kukla Tiyatrosu sahne aldı. Müzikal gösterime çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı. Güldürürken düşündüren ve oldukça eğlenceli gösterime Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gemlik Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı'nın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli de katıldı. 

Fotoğraflar için tıklayınız...
  
   Çizgi Kukla Tiyatro gösterimi öncesinde bir konuşma yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, kültürel ve sosyal projeler kapsamında çocukları da unutmadıklarını belirterek, "Çocuklar bizim geleceğimiz. Geleceğimize yatırım yaparken, onların sosyal ve kültürel faaliyetlerden de mahrum kalmaması için çaba gösteriyoruz" dedi. Gemlik'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıldönümünü de kutlayan Refik Yılmaz, çocuklara ve gençlere yönelik organizasyonlara hız kesmeden devam edeceklerini müjdeledi. Tiyatro gösterimi öncesinde yine Gemlik Belediyesi tarafından organize edilen toplu sünnet töreninde sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atan 37 çocuğa küçük altın takıldı. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ile Ahmet Avcı, sünnet çocuklarına altınlarını takarak hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundular.
   
   Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'da, misafir olarak katıldığı organizasyonda ilçe halkının coşkusuna ortak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, gösterim sonrasında tiyatro ekibine çiçek takdim etti. 
   


GemlikLife