Haber: Feyzi SARIKAYA Güreş Turnuvası Yapıldı
A+ A-
10 Eylül 2014 Çarşamba 22:44:13
Gemlik Belediye Başkanlığı Geleneksel Uluslararası 4. Minikler Serbest Güreş Şampiyonası görkemli bir seremoni ile start aldı.

Gemlik Belediyesi'nin İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ve Güreş Federasyonu ile birlikte organize ettiği şampiyona iki gün sürecek. 13 ülkeden 200 sporcunun yarıştığı şampiyonada 22, 29, 35, 38, 42, 47, 53, 59, 66 ve 73 kilolarda maçlar oynanacak. Müthiş heyecanlı karşılaşmalara sahne olan şampiyona öncesinde açılış töreni düzenlendi. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Bursa İl Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Süleyman Şahin ve Gemlik İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç'un da yer aldığı açış törenine güreşçiler, yakınları ve sporseverler de katıldı.
   
   Gemlik Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç, böyle bir turnuvaya bir kez daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, turnuvaya uluslararası ilgili her geçen yıl arttığına dikkat çekti. İlk üç yıl dokuz-on ülkenin iştirak ettiği turnuvaya bu yıl 13 ülkenin katıldığını vurgulayan Ahmet Adil Tunç, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'a teşekkür etti. Bursa Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Süleyman Şahin'de konuşmasında Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın sporun tüm branşlarına verdiği önem ve desteğe vurgu yaparak, 4 yıldır ilçedeki alt yapı hamlesi ve spora yönelik yatırımları gıpta ile izlediklerini söyledi. Ata sporu güreşin yine Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz sayesinde uluslararası düzeyde bu yıl 4. Kez Gemlik'te düzenlendiğini hatırlatan Süleyman Şahin, örnek olmasını dilediği organizasyon ve yatırımların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Olimpiyat Spor Kulübü Başkanı Harun Doğan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'a plaket verdi. Bu arada İstanbul Bölge Hastaneleri de Refik Yılmaz'ın yanı sıra Kaymakam Cahit Işık, Süleyman şahin ve Ahmet Adil Tunç'a plaket takdim etti.
   
   Gemlik Belediye Başkanlığı Uluslararası 4. Minikler Güreş Turnuvasına Türkiye'nin yanı sıra Özbekistan, Gürcistan, Kosova, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Moldova, Çeçenistan, İnguşetya, Kabardino-Balkar, Rusya ve Kuzey Osetya'dan 200 sporcu katıldı. Şampiyona 11 Eylül Perşembe günü oynanacak olan maçlarla devam edecek. Gemlik Atatürk Spor Salonunda saat 10'da başlayıp 17.30'a kadar sürecek olan maçlar ücretsiz izlenebilmekte. Sporcuların ödül töreni de yine 11 Eylül Perşembe akşamı organize edilecek. İskele Meydanı Festival alanında Burcu Güneş Konseri öncesinde dereceye giren güreşçiler madalya ve hediyelerini alacaklar. 


GemlikLife