Haber: Feyzi SARIKAYA Camisiz Mahalle ve Sokak Kalmayacak
A+ A-
9 Eylül 2014 Salı 11:22:56
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçede cami olmayan mahalle ve sokak kalmayacağını söyledi.

Projelerinin yanı sıra demir aksamının temini konusunda da destekledikleri cami inşaatlarının süreceğini müjdeleyen Refik Yılmaz, daha kısa bir süre öncesine kadar ezan sesi duyulmayan çok sayıda mahalle varken, son aylarda yapılan atılımla beş caminin birden yapımına başlandığını hatırlattı. Manastır, Kumla ve Kurşunlu'ya da cami projeleri hazırladıklarını vurgulayan Refik Yılmaz, Gemlik Belediyesi olarak sadece alt yapı, kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerde değil, eğitim ve ibadet konusunda da aktif olmayı sürdüreceklerini açıkladı.
   
   Gemlik Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı'nın yanı sıra Belediye Meclis üyeleriyle birlikte inşaatı süren camileri gezen ve bilgi alan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Gemlik'te Ak Şemsettin, Mevlana, Ayşe Hatun, Hisartepe ve Asım Kocabıyık Cami inşaatları tüm hızıyla sürüyor. İlçemiz kısa sürede beş camiye birden kavuşacak. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkiinde Demirkent Sitesinin yanına yapılması planlanan caminin projesini de tamamladık. Kumla Mahallesinin 3. Camisi ile Kurşunlu Atatürk mahallesine de birer cami projemiz hazırlanmakta. Gemlik'te camisiz mahalle ve sokak kalmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hedefimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gemlik halkının gösterdiği ilgiye de teşekkür ediyoruz. Toplumun her kesiminden aldığımız destekle hizmet ve yatırımlarımızı devam ettireceğiz" dedi.
   
   Mahalle ve sokak taramalarını da aralıksız devam ettirdiklerini açıklayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, vatandaşı evinde, dükkânında, sokağında ziyaret etmeyi de sürdüreceklerini vurguladı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle yapımı devam eden cami inşaatlarını inceleyip, çalışmalar hakkında bilgi alırken, cam çevresindeki sokaklarda da vatandaşlar ile sohbet etti. 


GemlikLife