Haber: Feyzi SARIKAYA Refik Yılmaz'dan Tepki
A+ A-
1 Eylül 2014 Pazartesi 16:27:19
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçede yayımlanan bir gazetede çıkan iftira ve karalama kampanyasına yönelik haberlere tepki gösterdi.

     Gemlik Belediyesinde tüm çalışmaların kanun ve nizama göre gerçekleştiğini vurgulayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Hukuksuz hiçbir çalışma olmadığını kaydederek, görev yaptığı üç yılı aşkın süre içinde hiçbir memur, işçi, amir veya müdürün yaptığı işten dolayı soruşturma geçirmediğine dikkat çekti. Kasıtlı ve iftiraya yönelik haberleri, "Asparagas" olarak nitelendiren Refik Yılmaz, üst düzey kamu görevlisi diye atfedilen herhangi bir kişinin de belediyeye plan değişikliği müracaatında bulunmadığını söyledi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bir taşınmazın imara açılmak istendiğinde ilk başvuru yerinin Gemlik Belediyesi değil, Bursa Büyükşehir Belediyesi olduğunu da hatırlatarak, hayal mahsulü, iftiraya yönelik haberlerin hizmet ve yatırımları engelleyemeyeceğini bildirdi.
  
   Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Belediye çalışmaları kanun ve nizama uygun gerçekleşmektedir. Hukuksuz hiçbir çalışma yoktur. 3 yılı aşkın süredir hiçbir memur ve müdürlere kanun dışı işlem yaptırılmamıştır. Bizim dönemimizde, yaptığı işten dolayı soruşturma geçiren memur, amir, işçi ve müdür bulunmamaktadır. Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar İşleri Müdürlüğü aynı kişi tarafından yürütülmekteyken, şimdi ayrı ayrı müdürler tarafından icra edilmektedir. İş yoğunluğu bu şekilde paylaştırılmıştır. İmza atmayan müdür ve memurun görevden alındığı iddiası ve suçlamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü şimdiye kadar inşaat teknikeri tarafından yürütülmekteyken, şimdi İnşaat Mühendisi tarafından deruhte edilmektedir. Burada da kanuna aykırı bir durum söz konusu değildir" dedi. 
   
   Gemlik Belediyesine şu ana kadar herhangi bir taşınmazla ilgili plan değişikliği müracaatı bulunmadığını anlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Kaldı ki; herhangi bir taşınmazın imara açılması istenildiğinde ilk başvuru yeri Gemlik Belediyesi değil, Bursa Büyükşehir Belediyesidir. Böyle bir başvuru Büyükşehir Belediyesine yapıldı mı, yapılmadı mı, tarafımızca bilinmemektedir. Diğer haberlerde olduğu gibi bu haberinizde hayal mahsulü, basın tabiriyle asparagastır" diye konuştu.
   
   Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, aynı gazetede çıkan bir başka yalan ve iftiraya yönelik haber ve yorum konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Umurbey Saha Projesinin iptal edilip, Adliye Köyüne saha yapıldığını, ayrıca kendisinin Adliye Köyünde arsa veya villası bulunduğu haberlerine de tepki gösteren Refik Yılmaz, haklarını yasal yoldan arayacağını açıkladı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Umurbey Sahasının İptal edilip Adliye Köyüne yapıldığı, ayrıca Adliye Köyünde Belediye Başkanının arsası ve villası olduğu yönündeki haber ve yorumlar da gerçek dışı, iftiraya yönelik, asparagas haber ve yorumlardır. Adliye Köyüne yapılan Halı Saha Tesisleri, Umurbey'e yapılacak modern saha ve tesislerin dörtte biri kadardır. Ayrıca her iki proje farklıdır. Ve kamuoyu bilmelidir ki, iftira ve hayal ürünü bu asparagas haberde öne sürüldüğü gibi Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın Adliye Köyünde villa veya arsası bulunmamaktadır" dedi. 


GemlikLife