Haber: Feyzi SARIKAYA Semerciler Yokuşuna Artık Araç Giremeyecek
A+ A-
10 Haziran 2015 Çarşamba 13:42:52
Gemlik’in tarihi semtlerinden Semerciler Yokuşu yayalaştırılıyor.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ahmet Dural Meydanı, Kumla Yolu, Demirsubaşı Mahallesi ve Atatürk Parkının kesişme noktasında yer alan bölgenin kent estetiğine uygun hale getirilip, trafiğe kapatılacağını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli ve çevre esnaflarıyla birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve bilgi alan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, trafiğe kapatılarak, yayalaştırılan Semerciler Yokuşunda balık lokantaları, kafeteryalar ve yeme içme sektöründe hizmet veren firmaların yer alacağını vurguladı.

“Bu çalışmalar daha başlangıç” diye konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, uygulamanın ilçenin birçok mahallesine örnek olacağını ve yaygınlaştırılacağını ifade etti. Esnaftan balık lokantaları ve kafeteryalar konusunda dönüşüm beklediklerini de kaydeden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, kent estetiğine uygun olarak bölgeye cephe sağlıklaştırma çalışması da yapacaklarını bildirdi. Semerciler Yokuşunda yapılan çalışmanın ahşap ağırlıklı malzeme ile destekleneceğini belirten Refik Yılmaz, “Semerciler Yokuşu Gemlik’in vitrini olacak” diye konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, örnek uygulama çalışmasını kısa sürede tamamlayacaklarını sözlerine ekleyerek, ticareti de hareketlendirecek çalışmaların ilçenin marka değerine de büyük katkı sunacağını söyledi. 


GemlikLife