Haber: Feyzi SARIKAYA Yol ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor
A+ A-
9 Haziran 2015 Salı 12:41:05
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ilçe alt yapısının yüzde 95’inin tamamlandığına dikkat çekerek, Gemlik Belediyesi olarak da kaldırım ve parke döşeme çalışmalarını dört bir koldan devam ettirdiklerini ifade etti.

Cumhuriyet Mahallesi Manastır mevkiinin yanı sıra, Hamidiye, Dr. Ziya Kaya ve Yeniköy Mahallelerinde de aynı anda çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Refik Yılmaz, Gemlik’in tamamının çevre düzenlemesi ile birlikte daha da güzelleşeceğini ve yol sorununun kalmayacağını açıkladı.

Gemlik Belediyesi ekiplerinin Hamidiye, Dr. Ziya Kaya ve Cumhuriyet Mahallelerinde aynı anda kaldırım ve parke taşı döşeme çalışmaları yaptığını da hatırlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yolu yapılmamış, kaldırımsız tek bir sokak bile kaymayacak. Gemliklilere bu çalışmalarda gösterdikleri sabır ve hoşgörü için teşekkür ediyoruz. Her şey daha güzel, daha güvenilir, daha sağlıklı bir Gemlik için. Hizmet ve Yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu. Yeniköy Mahallesindeki çalışmaları da Belediye Meclis üyeleri ve Muhtar Cemil Gündüz ile birlikte inceleyen Refik Yılmaz, Köy Statüsünden Mahalle statüsüne dönüşen bölgelerde de çalışmaların devam ettiğini bildirdi. “Şehirde Ne Varsa Köylerimizde de o olacak” diye söylediklerini hatırlatan Refik Yılmaz, bu bölgelere yatırımların Mahalle statüsüne dönüşmeden başladığını vurgulayarak, köy meydanları, yeşil alanlar, piknik alanları ve spor tesisleri gibi yatırımlara gölet gibi büyük yatırımların da eklenmeye başlandığını söyledi.


GemlikLife