Haber: Feyzi SARIKAYA Refik Yılmaz Muhtarları Dinledi
A+ A-
21 Mayıs 2015 Perşembe 11:53:58
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, mahalle muhtarlarını Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde organize ettiği kahvaltılı toplantıda ağırladı.

Geleneksel hale gelen, sorunların ilk elden dinlenmesi ve ivedilikle çözüme kavuşturulmasını hedefleyen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Erol, Vedat Büyüklgölcigezli ve Ahmet Avcı’da katıldı. Belediye Daire Müdür ve Amirlerinin de yer aldığı toplantıda, bugüne kadar yapılan çalışmalar, eksik kalan hizmetler, beklentiler ve yaz ayları öncesinde yapılması gereken öncelikli hizmetler konusunda bilgiler alıp, daire müdür ve amirlere notlar tutturan Refik Yılmaz, “Belediye mazeret değil, çözüm merkezi olmalı. Bu nedenle muhtarlarımızdan gelecek her türlü sorunu ivedilikle çözme yükümlülüğümüz var. Bugüne kadar devam eden uyumlu çalışma ve ortak akıl yürüterek yaptığımız hizmetleri, artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Fevziye ve Şükriye Mahallelerinin meydan ve tuvalet sorunu, Gençali Mahallesine çocuk parkı ve ahşap mescit, Cihatlı’ya parke taşı döşeme, istinat duvarı, sahil düzenlemesi, yol genişletme çalışmaları gibi birçok konuda notlar aldıran Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, meydan çalışmaları konusunda Kurtul Mahalle muhtarından, Narlı yolu genişletme ve 25 yıldır çözülmeyen çöplük sorununu kısa sürede bitirmesi nedeniyle de Karacaali mahalle muhtarından teşekkür aldı. Cihatlı-Şahinyurdu  yolunun genişleme ve düzenleme çalışmalarının da tamamlanacağını anlatan Refik Yılmaz, çocuk parkı olmayan, yeşil alansız ve kaldırımsız mahalle kalmayacağını söyledi. Her mahalleye spor tesisi projesinin de yatırım programlarında devam edeceğini vurgulayan Refik Yılmaz, köy statüsünden mahalle statüsüne dönüşen bölgelerde de hizmetlerin artarak devam edeceğini bildirdi. Yılmaz, “Şehirde ne varsa köyde de o olacak demiştik. Kısa sürede bu yeni mahallelerimizin sorunlarını çözdük. Şimdi de güzelleştirici, refah seviyesini ve marka değerini yükseltici çalışmalara yön verdik” diye konuştu.


GemlikLife