Haber: Feyzi SARIKAYA Medeniyet Projesine Destek Büyüyor
A+ A-
8 Mayıs 2015 Cuma 08:15:53
“Kentsel Dönüşüm Yıkım Değil, Bir Medeniyet Projesidir” diye açıklamalarda bulunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a destek büyüyor.

Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Gemlik Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi ve Hedeflerine destek vereceklerini söylediler. Dernek Başkanı Elektrik Mühendisi Ali Yılmaz, Gemlik’in geleceğinin planlanmasında işbirliği ve güç birliğine hazır olduklarını söyledi.

   Gemlik’in Bursa’nın dünyaya açılan kapısı olduğunu ifade eden Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Başkanı Ali Yılmaz, Bursa’ya değer katan Gemlik ile ilgili her konuda ortak çalışmalarda bulunabileceklerini ifade etti. Özellikle Kentsel Dönüşüm ve TOKİ projeleri boyutunda Gemlik Belediyesine destek olabileceklerinin altını çizen Ali Yılmaz, sivil toplum örgütleri, akademik odalar nezdinde de Gemlik Belediyesinin başlattığı girişimlere katkı sunacaklarını belirtti. Samimi ortamda sohbet havasında geçen toplantıda dernek çalışmaları hakkında da bilgiler veren Elektrik Mühendisi Ali Yılmaz, bilimsel amaçlı geziler, seminerler, sempozyum, panel ve konferanslarla aktif çalışmaları yürüttüklerini kaydetti. 1992 yılında İstanbul’da kurulan Derneğin Bursa Şubesini de 2007’de oluşturduklarını açıklayan Ali Yılmaz, Kentsel Dönüşüm ve TOKİ projelerinin yanı sıra, şehir plancılığı konusunda da dernek üyelerinin çalışmalarda aktif görev alabileceğini sözlerine ekledi.

   Ali Yılmaz başkanlığındaki Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği üyelerine teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, şeffaf belediyecilik ve sosyal belediyecilik konularında bilgiler verdi. Gemlik’in geleceğinin planlanmasında sivil toplum örgütleri ve akademik kurumlar ile birlikte hareket ettiklerini hatırlatan Refik Yılmaz, Mimar ve Mühendisler Grubu Derneğinin katkılarının da sevindirici olacağını sözlerine ekledi. Toplantıya Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol ve Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık’ta katıldı. 


GemlikLife